O provocare pentru pasionații de puzzle lansată de Biblioteca Județeană „Petre Dulfu” Cu ocazia Zilei Internaționale a Puzzle-ului, în data de 29 ianuarie, a avut loc un complex de activități realizate de Serviciul Împrumut carte pentru copii și tineret din cadrul Bibliotecii Județene „Petre Dulfu”. La Grădinița cu Program Normal Nr. 20 (dir. Ioana Țuțuruga)…

Lansare de carte: „Programul iconografic din bisericile de lemn maramureșene”

Joi, 1 februarie, de la ora 13:30, în Sala de conferințe, Inspectoratul Școlar Județean Maramureș în colaborare cu Casa Corpului Didactic a județului Maramureș, Centrul Județean de Excelență Maramureș, Biblioteca Județeană „Petre Dulfu” Baia Mare și Editura Mega din Cluj-Napoca organizează lansarea cărții „Programul iconografic din bisericile de lemn maramureșene.