Sala de conferințe

Sala de conferințe este situată la parter, în sediul bibliotecii, oferă spaţiu pentru conferințe, simpozioane, lansări de carte, etc.

Caracteristici

• Sala are o suprafaţă de aproximativ 120 m2 și dispune de 100 de scaune.
  • Sala  este dotată cu videoproiector, ecran de proiecţie, laptop, sonorizare şi microfon.

Salonul Artelor

Salonul Artelor, amenajat la parter, în sediul bibliotecii, oferă spaţiu pentru expoziţii (individuale sau colective) artiştilor plastici, precum şi studenţilor Secţiei de Arte-Plastice-Pictură de la Universitatea de Nord sau elevilor şi profesorilor de la Liceul de Artă din Baia Mare.

Caracteristici

• Salonul are o suprafaţă de aproximativ 200 m2, la care se adaugă Cabinetul de medalii „Constantin Mălinaş”.

• La cerere sala se poate dota cu videoproiector, ecran de proiecţie, laptop, sonorizare şi microfon. De asemenea sala dispune de 80 de scaune.

Sala CompuTEEN

Sala CompuTEEN este situată la mezanin, în sediul bibliotecii și este destinată activităților cu tineri și adulți.

Aici se desfășoară: cursul de limba germană și cursul de limba maghiară, coordonate de un profesor-voluntar.

Caracteristici

• Sala are o suprafaţă de aproximativ 120 m2 și dispune de mese cu 50 de scaune.
  • La cerere sala se poate dota cu videoproiector, ecran de proiecţie, laptop.

PREZENTARE

Sala de cenaclu “Ion Burnar”

Sala de cenaclu “Ion Burnar” este situată la mezaninul bibliotecii, având intrare din spatele clădirii, este loc de întâlnire pentru scriitorii maramureșeni și nu numai.

Aici își desfășoară activitatea: Clubul epigramistic “Spinul”, Cenaclul Scriitorilor din Baia Mare și Cenaclul Ligii Scriitorilor – filiala Maramureș.

Caracteristici

• Sala are o suprafaţă de aproximativ 50 m2 și dispune de mese cu 50 de scaune.
  • La cerere sala se poate dota cu videoproiector, ecran de proiecţie, laptop.

Rezervarea sălilor pentru activități culturale se face personal, la sediul instituției,
în cadrul Biroului Editare Publicații și Depozit Legal.

Contact: Tel: 0262-275583, int. 131 | E-mail: pr.bibliotecamm@gmail.com

Mai jos puteți vizualiza contractul de colaborare pentru rezervarea sălilor din cadrul Bibliotecii Județene „Petre Dulfu” Baia Mare