Revista ”Fascinația lecturii”

Secţia pentru copii a Bibliotecii Judeţene „Petre Dulfu” (şef serviciu Corina Şpan) are bucuria de a anunţa apariţia numărului 2/2020 a suplimentului „Fascinaţia lecturii”. Din cuprinsul revistei amintim: Recomandări de lectură, Portret de cititor al elevei Cirţ Andreea Maria, Personalităţi feminine, Curiozităţi despre anotimpul iarna, 15 creaţii literare aparţinând elevilor de la diverse şcoli din municipiu, şi, surpriza acestui sfârşit de an, un nou covor povestitor, Frederick, realizat de Mara Popovici, bibliotecar Secţia pentru copii.

Anunț: Departamentul American Corner, în inventar

Stimați utilizatori, începând cu data de 05.01.2021 compartimentul American Corner al Bibliotecii Județene „Petre Dulfu” Baia Mare intră în inventar pe perioada 05-18.01.2021. În această perioadă utilizatorii pot doar restitui cărți nu și împrumuta. Vă mulțumim pentru înțelegere și sperăm să putem răspunde cât mai curând nevoilor dumneavoastră de informare!