Aspecte de la Atelierele #Merito

Eveniment coordonat de prof. Tatiana Cauni și organizat de următorii parteneri: Romanian Business Leaders, Liceul Teoretic „Emil Racoviță”, Maramureș Business Club, Asociația „Comunicați prin noi”, Biblioteca Județeană „Petre Dulfu” Baia Mare, Inspectoratul Școlar Județean Maramureș, Casa Corpului Didactic Maramureș. Vezi evenimentul: Școlala de vară „MERITO”

Autori maramureșeni în colecțiile Bibliotecii Județene Petre Dulfu – Victor Tecar (22 august 1941 – 27 aprilie 2021)

În scopul promovării scriitorilor locali, a operelor acestora și a valorilor spirituale ale Maramureșului, Compartimentul Împrumut carte pentru adulți vă propune volumele scriitorului maramureșean, aniversat în această lună, Victor Tecar. (22 august 1941 – 27 aprilie 2021): „Lupii Chioarului”, „Moara dintre ape”, „Visul ca pedeapsă”, „Visul ca iertare”, „Visul ca ispită”.